SAHİPLİ KÖPEKLERE MİKROÇİP UYGULAMASI VE PASAPORT DÜZENLENMESİ

 

 

SAHİPLİ KÖPEKLERE MİKROÇİP UYGULAMASI VE
PASAPORT DÜZENLENMESİ

 

 

 

Sahipli köpeklere mikroçip takılması ve bilgilerinin sisteme kaydedilerek Pasaport düzenlenmesi işlemi, Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin ÖZTÜRK ve Manisa Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Merter YILDIZ ile birlikte başlatılmıştır.
Başkan Merter YILDIZ tarafından ŞEF isimli Golden Retriever ırkı sevimli köpeğe mikroçip uygulaması yapılmış olup, Şef’e ait mikroçip numarası, ırk özellikleri, yaş ve sahip bilgileri PETVET isimli sisteme kaydedilmiştir. Düzenlenen Pasaport İl Müdürü Metin ÖZTÜRK tarafından hayvan sahibine teslim edilmiştir.
Sahipli Köpeklerin Çiplendirilmesi kapsamında Manisa İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Manisa Veteriner Hekimler Odası arasında protokol imzalanmış olup köpek sahiplerinin bu yıl sonuna kadar serbest veteriner hekim kliniklerine / polikliniklerine başvurmaları gerekmektedir.
Can dostlarımızı kimliklendiren ve sisteme kaydını yaparak pasaport düzenleyen tüm Veteriner Hekimlerimize teşekkür ediyor, tüm köpek sahiplerimizi konuyla ilgili olarak Veteriner Hekimlerimizi ziyaret etmeye bekliyoruz.

 

 

Comments are closed.