MANİSA VETERİNER HEKİMLERİ İFTAR YEMEĞİNDE BULUŞTU

 

Manisa Veteriner Hekimleri Odası, her yıl olduğu gibi bu yılda geleneksel iftar yemeği organizasyonu düzenledi. Polis evinde düzenlenen iftar yemeğine Veteriner Hekimlerin ilgisi yoğundu. İftar yemeğine Vali Yardımcısı Sayın Hayri SANDIKÇI, İl Tarım ve Orman Müdürü Sayın Metin ÖZTÜRK, İl Tarım ve Orman Müdür Yardımcısı Melikşah TAŞKIN Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Şaver YÜKSEL, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Sayın Mehmet KAVAS ve çok sayıda Veteriner Hekim ve ailesi katılım sağladı.

İftar yemeğinde davetlilere ilk olarak Oda Başkanı Veteriner Hekim Merter YILDIZ hitap etti : “Ramazan ayının paylaşım, birlik ve beraberlik ayı olması vurgusunu yaptığı konuşmasında Veteriner Hekimler ve aileleri olarak bir arada olmanın mutluluğunu yaşadıklarını, Ramazan ayının coşkusunun büyük aile sofraları ile daha güzel yaşandığını ve büyük bir aile olarak iftarda buluştukları için mutlu olduğunu belirtti. Bu tür organizasyonlar, meslek içi paylaşımların yapılması ve meslektaşların yoğun mesailerinden fırsat bularak bir araya gelme imkanı bulmaları, dolayısıyla meslektaşlar arası tanışma, kaynaşma fırsatının yakalanması anlamında çok fayda sağlamaktadır. Bu sayede etik ve deontolojik değerlerin korunması ve güçlenmesi anlamında bu organizasyonlar büyük önem arz etmektedir.” dedi.

Başkan YILDIZ’ ın konuşmasının ardından Vali Yardımcısı Hayri SANDIKÇI davetlilere bir konuşma gerçekleştirdi. SANDIKÇI 1 yıl Veteriner Fakültesinde okuduğunu ardından mülkiyeye geçiş yaptığını ancak bu camiaya yabancı olmadığını belirtti. Veteriner hekimlik mesleğinin hem hayvan hem de insan sağlığı, sağlıklı gıda için ne denli önemli ve kutsal bir hizmet verdiğini vurguladığı konuşmasında davetlilerin yaklaşan bayramını kutladı. Yenilen iftar yemeğinin ardından bir araya gelen Veteriner Hekimler sohbet etme imkanı buldular.

Comments are closed.